Постинг
29.07.2014 20:15 -
Московският Кремъл е абсолютно пълна адаптация на модела на Българската крепост/Именната система на един народ, белег за неговия етнически характер
Автор: budha2
Категория: Други
Прочетен: 2561 Коментари: 1 Гласове:
Последна промяна: 29.07.2014 20:21

Прочетен: 2561 Коментари: 1 Гласове:
0
Последна промяна: 29.07.2014 20:21
.jpg)

Първите контакти и културни връзки между двете държави, още отрано обуславят доминиращата роля на българската цивилизация. През периода от 10-12 век. Подобно на Дунавско-българският цар Теодор Светослав, който през зимата на 1307-1308, спасява Константинопол от глад, като изпраща кораби натоварени със храна от житницата на България - Добруджа, и за Волжка България е записано че през 1229 е пратила в дар 30 кораба пшеница(вървели нагоре, срещу течението на Волга) на Русия. Знаменателно е, че българите не веднъж спасят враговете си от глад, както на Волга, така и на Дунава, което и обуславя по-късно нашите национални трагедии.
Друг важен аспект от културната доминация на Българите над Русия, са множеството българи във придворието на руските князе. За Кралица Олга(на снимката), майка на Светослав I, руският източник "родословец на руските князе", казва:
"Игор взе жена в Булгария, която за него се казва Олга(защото след като приема Християнската вяра, се преименува на Елена - бел.ред.) И бе тя мъдра и велика."


Смята се че по време на обсадата на града, той е побирал до 40 000 души, който попаднали изцяло под ножа на руският ятаган. Сриването на Казан до основи обаче, не попречва на българите и тяхната жизненост, да го възстановят само за век, и да съградят облик на града, така че и до днес да се смята за привилегия, ако човек живее именно в Казан, а не във огромните неуредени бледи копия на Мегаполиси - Москва и Санкт-Петербург.




Известни са над сто на брой прабългарски мъжки имена, които са от съвсем друг вид:
От Първото българско царство: Зиези, Авитохол, Ирник, Гостун, Органа, Кубрат, Курт, Баян, Аспарух, Еспор, Исперих, Аспар-Хрук, Богорис, Твирем, Севар, Винех, Кормесий, Батой, Батоя, Бату, Бато, Белар, Болгар, Биляр, Мостич, Сигрич, Данич, Звинич, Изот, Кормисош, Котраг, Контраг, Алцек, Алциок, Кубер, Тервел, Безмер, Омуртаг (той има поне още 5 имена), Умор, Телец (Телецин и още няколко), Паган, Крум, Персиян, Кардам, Телериг, Сондоке (името му има три-четири варианта), Борис - Богорис, Маламер, Ерми-Ермиар, Чака-Чакарар, (Куви ?)-Кувиар, ...дуар, Кюригир, Вокил, Дуло, Вихтун, Каран, Карнота, Остро (Остромер, Острис), Татимер, Пумер, Хумер, Даргамер, Гуимер, Семир, Томер, Ламер, Докс, Лабас, Расате, Стазис, Хунол, Сонмер, Исбул, Иратаис, Фружин, Ич, Пок, Зермо (Зермон), Окс, Охси, Шун -Оксонос (Охшин), Кордил, Балий, Борил, Онегавон, Елемаг, Тарах, Дристър, Хръз, Енравота, Шун, Сивин, Сабин, Чепа, Ток, Токту, Цок, Цикос, Зент, Иратаис, Корсис, Кракра, Небул, Тиридин – Таридин, Сурсувул, Мокрос, Перина, Пирин, Акум и др.
От района на Стара Голяма България и Кавказ (имена на утигури, кутригури, хони, есегели, берсили): Крумбат, Худбат, Заберган, Синион, Сандилх, Стиракс, Дронг, Бузан, Сигизан, Хацон, Хиниалон, Харатон, Хормуздан, Глон, Анагай, Грод, Мугел, Вунд, Тат, Татуш, Татул, Еран, Вананд,
Имена на отвъддунавски българи от 890 г. до 1008 г. все езически: Салан, Лоборец, Ахтум, Отум, Чанадин, Глад, Менуморут, Гелу, Кеан,"...... *bgflag* Няколкостотин руски дворянски фамилии са с прабългарски произход. Поредицата от миграционни вълни на българската волжска аристокрация през ХІІІ до ХVІ век дава основите на няколкостотин руски дворянски фамилии. Българският ген към ХVІІІ – ХІХ век вече е бил така трайно и сполучливо вграден в руското самодържавие, че разцветът на руската култура през тази епоха не би бил възможен без него.
Волжски българин е и един от 13-те светци в Руската църква до монголското нашествие – Св. Авраамий (кр. ХІІ – нач. ХІІІ в.), който е канонизиран на църковен събор през 1547 г. През 1581 г. Русия успява да завладее Сибир благодарение на казашкия атаман Ермак Тимофеевич, за който има твърдения, че е с волжско-български произход и е „отишъл на руска служба, съблазнен от голямата награда”.
През 1990 г. по поръчка на университетите в Сапоро и Кобе (Япония) историкът от Казан проф. д-р Алфред Халиков, подготвя научен доклад за произхода на населението от Поволожието. Изследването на данъчните регистри на руското дворянство от ХІІІ – ХVІ век разкрива смайващи факти. Алфред Халиков описва над 500 руски дворянски фамилии, които водят началото си от мигриралите в руските земи и приели християнството волжски българи. Сред тях са фамилиите Годунови, Мусоргски, Суворови, Тургеневи, Аксакови, Ахматови, Чааздаеви, Булгакови, Корсакови, и много други от цвета на руската интелигенция.
Борис Годунов е първият цар на Русия (1598-1605), който не е представител на династията Рюрикови. Годунов е родоначалник на рода Годунови и произлиза от древен български род, преселил се в началото на 14 век от Златната орда в Кострома. Той е наследник на българския княз Чета, който приел християнството и се е преселил в Москва през 1329 г.
Родът Пушкин се заселил в Московието през 1198 г. от Волжска България. Прадядото на поета, Муса, напуснал столицата Булгар, бягайки от първите набези на татарските орди и се заселил в Новгород. Потеклото на Пушкин от Казан е засечено и от други руски историографи – Веселовский и Баскаков.
С българска кръв се оказва и легендарния пълководец Михаил Кутузов, победил армиите на Наполеон при Бородино през 1812 г. И други изследователи са установили, че и неговият произход е от Казан – неговата прабаба била омъжена за българския владетел Бикбулатович. На езика на волжските българи „кутуз” значи буен, сприхав.
С български произход се оказва и пълководецът Александър Суворов, за което подсказва и фамилията му. Идин от предците му Сувор, пристига в Русия през 1482 г. и приема руско поданство, а през 1622 г. родът вече има дворянска титла при цар Михаил Фьодорович.
Авторът на „В навечерието”, Иван Тургенев, според данъчните регистри е пряк потомък на българския мурза (княз) Арслан Турген, преселил се от Волжска България в Русия през 1440 г.
В изследванията на проф. Халиков с български произход са отбелязани също и писателите Гогол, Иван Бунин, Михаил Булгаков, поетесата Анна Ахматова, композиторите Глинка, Римски-Корсаков, Рахманинов и Скрябин. С волжско-български произход са родовете Бухарини, Державини, Жданови и др.
samoistina.com/2/ivangroznikazan.htm
Тоалетната хартия и Република България
Неудобни находки от дъното на река Шалма...
Откровено признание на офицер от руската...
Неудобни находки от дъното на река Шалма...
Откровено признание на офицер от руската...
Киевска Рус е основана от българи,името българско,че и огромната част от народа! За какви две империи говорим или поне говорим не както трябва!Всъщност няма проблеми,проблемът е че днешните украинци и руси не си знаят произхода и се пишат бащи и майки на създателите си!
цитирайТърсене
Блогрол
1. ПАРАЛЕНА РЕАЛНОСТ
2. spectator-bg.
3. http://smoloko.com/
4. Андромеда Нео Нула
5. universalnite1neo
6. Религия-maranatha
7. Митът за Холокоста
8. get
9. Как бяха измислени “волжките българи”.
10. gepard96
11. memoriabg.com
12. История-Записки колымчанина
13. rebellion
14. Портос
15. Terra Byzantica
16. история
17. Нео Нула
18. bainiki
19. dbs
20. За Буквите,Числата и Времето...
21. windowsnikolai
22. mominasylza
23. shtaparov
24. автор: jedidiah
25. Ламбо
26. Логик
27. ezdra
28. Древните
29. Илюминати
30. netsky
2. spectator-bg.
3. http://smoloko.com/
4. Андромеда Нео Нула
5. universalnite1neo
6. Религия-maranatha
7. Митът за Холокоста
8. get
9. Как бяха измислени “волжките българи”.
10. gepard96
11. memoriabg.com
12. История-Записки колымчанина
13. rebellion
14. Портос
15. Terra Byzantica
16. история
17. Нео Нула
18. bainiki
19. dbs
20. За Буквите,Числата и Времето...
21. windowsnikolai
22. mominasylza
23. shtaparov
24. автор: jedidiah
25. Ламбо
26. Логик
27. ezdra
28. Древните
29. Илюминати
30. netsky